Fiber Optic ljuskälla 1310/1550nm VD203B fri frakt

494.67kr

fiber optic ljuskälla 1310/1550nm VD203B fri frakt

Beskrivning

VBD203 serie av hög stabilitet av laser som ljuskälla är ett egenutvecklat instrument, Som har avancerad teknik för kontroll , hög kapacitet, ultra-low-power drift. Det kan fungera på 1625nm, 1550nm, 1490nm, 1310nm, 1300nm, 850nm,650 nm, enda våglängd ,dubbla våglängd eller tri -våglängd. Det kan exportera en mängd olika frekvens modulering (CW, 270HZ, 1KHZ, 2KHZ). Det är allmänt används i optisk kommunikation, optisk mätning, optisk avkänning, och så vidare.

Funktioner:

1. Bra stabilitet i uteffekt

2. Tillval auto-avstängning

3. Stor LCD-display och bakgrundsbelysning

4. Batteri display

Ansökan

1. Underhåll Telekom

2. Underhåll kabel-tv

3. Test Lab av Fiberoptiska

4. Fiberoptiska sensorer

Detaljerad Produkt Beskrivning

Frakt

Beställningar som behandlats tid efter det att betalning kontroll.

TJÄNSTEN TRANSIT TID tillhandahålls av transportören och tider kan variera, särskilt under semesterperioden. Vänligen kontakta oss om du inte får varan övertid, vi kommer att få tillbaka den lösning till dig inom 24 timmar

Feedback

Om du har någon fråga, kontakta oss, vi är glada att svara på alla dina frågor och erbjuder svar inom 24 timmar.

Garanti-och återvändandepolitik:

1). 12 Månaders fabriksgaranti (Exklusive krystat damagement eller missbruk). Varje produkt kommer att testas i 100% innan leverans.

2). Kunder står för returfrakten till oss med rätt förpackning för att reparera, och då skulle vi vara ansvariga för att sända leverans till köpare. Kontakta oss först innan du vill returnera det. Vi kommer att ge en fullständig adress.

3). Om något är otillfredsställande, vänligen kontakta oss för att lösa problemet. Det är vårt nöje att rätta till det.

Företagsprofil:

Volks är ett högteknologiskt företag som specialiserat sig på att designa ,tillverka och sälja TV-meters nivån och digital satellit-finder till inhemska och utländska marknaden.Vårt företag har ett bra samarbete med många kabel-tv med många kabel-tv-operatörer över hela världen,inklusive Southease Asien, Mellanöstern,Europa, Australien och Amerika etc, samt ge service och professionella lösningar.

Taggar: optisk ljuskälla, fiber optic ljuskälla, Ljuskälla, Billiga optiska ljuskälla, Högkvalitativa fiberoptiska ljuskälla, Kina ljuskälla Leverantörer.

  • Mått: 165x35x8mm
  • Vikt: 0.25kg
  • VD203B: 1310/1550nm
  • Tillgängliga våglängd: 850/1300/1310/1490/1550/1625nm
  • optisk kontakt: utbytbara FC,SC/ST med inbyggd universal 2,5 mm adapter
  • laser typ: FP laser
  • Strömförsörjning: 3st AAA.1.5 v
  • Fibrer typ mätt: SM/MM
  • Fri frakt: Ja
  • Modell Nummer: VD203B
  • Varumärke: VOLKSTEC
  • Förpackningsstorlek: 20cm x 16cm x 9cm (7.87in x 6.30in x 3.54in)
  • Typ Av Enhet: stycke
  • Paket Vikt: 0.35kg (0.77lb.)
Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin
Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin
Fri Frakt Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin Funktioner: 5 inches hög Upplösning färgglada LCD-displayen, kan bilden vändas enligt position Genomsnittliga skarva tid: 10 sekund i Genomsnitt rör-heat tid: 30 andra Litium batteri: 8AH

11 483.33kr

JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator
JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator
JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator Beskrivning: JW3306D Optisk Fiber Identifier är ett viktigt verktyg för optisk underhåll, som används för icke-förstörande fiber identifiering arbete, kan upptäcka på vilken plats som helst jag både

1 392.22kr

Ursprungliga FSM-60 Fusion Splicer Batteriet Kabel nätkabel Laddarens Sladd DCC-14 BTR-08 Batteri Laddare Kabel
Ursprungliga FSM-60 Fusion Splicer Batteriet Kabel nätkabel Laddarens Sladd DCC-14 BTR-08 Batteri Laddare Kabel
FSM - 60 18 ÅR Fusion Skarvning Maskinen Batteri nätkabel DCC-14 Laddarens Sladd Produkt Beskrivning DCC-14 BTR-08 batteriladdning kabel-DCC-14 Batteriet kabel Till BTR-08 batteri, via DCC-14 till BTR-08 batteriet anslutet till ADC-13 AC-DC-adapter. Tillverkad i Japan, Original

379.74kr

5st FC/UPC-FC/UPC-G657A2-Transparent Kabel(TAC)-15 m-0,9 mm-Osynliga Optisk Fiber Patchcord/Bygel
5st FC/UPC-FC/UPC-G657A2-Transparent Kabel(TAC)-15 m-0,9 mm-Osynliga Optisk Fiber Patchcord/Bygel
1 Beskrivning Ansökan om öppen fiber kabel-connector system används främst vid installation av familjen, kan förenkla byggandet villkor, och påverkar inte den effekt inredning. 2 Har Low insertion loss och tillbaka reflektion förlust Bra utbytbarheten Bra Hållbarhet Stabilitet

335.67kr

Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns
Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns
Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns Antal: 5 st/mycket Typ: LC kvinna till FC kvinnliga Runda till Square Optisk Fiber Adapter Produkt Beskrivning: Optisk fiber adapter (fläns) är en fiberoptiska

609.41kr

1 Par KVM HD-video Optisk Multiplexer Fiber Optic Extender VGA - / USB - / Tangentbord / Mus / Ljud-Enkel-Fiber 20 KM SC
1 Par KVM HD-video Optisk Multiplexer Fiber Optic Extender VGA - / USB - / Tangentbord / Mus / Ljud-Enkel-Fiber 20 KM SC
Produkten består av en sändare och mottagare, Den mottagande datorn via en enda fiber ljud, VGA-gränssnitt, utvidgas till att den distala änden, användaren kan lyssna på den mottagande datorn i realtid bild och ljud på den distala änden. Denna produkt stöder VGA hd-ljud och video i realtid

865.67kr

1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter 1000Mbps single-Mode Enda Fiber SC Hamn 20 KM
1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter 1000Mbps single-Mode Enda Fiber SC Hamn 20 KM
1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter Funktioner: Ge en SC fiber-kontakt och en kontakt UTP Helt Överensstämmer med IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX/IEEE802.3u 100Base-FX,IEEE802.3z 1000Base-FX Standard. Automatisk detektering av halv/full duplex överföring

258.20kr

YJ320A -70~+6dBm Mini Optisk energimätare med YJ200P Mini Fiber Optic Visuella Fel Locator Cable Tester 10mw
YJ320A -70~+6dBm Mini Optisk energimätare med YJ200P Mini Fiber Optic Visuella Fel Locator Cable Tester 10mw
YJ320A -70~+6dBm Mini Optisk energimätare med YJ200P Mini Fiber Optic Visuella Fel Locator Cable Tester 10mw Välkommen till vår butik Våra Mål: Hög Kvalitet , Bästa Service ,Snabb Att Svara Välkommen till Kina marknaden,kan du direkt köpa varor från Kina.Jag är glad att

299.01kr

1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter 1000Mbps single-Mode Enda Fiber SC-Port Port för Extern Strömförsörjning
1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter 1000Mbps single-Mode Enda Fiber SC-Port Port för Extern Strömförsörjning
1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter Funktioner: Ge en SC fiber-kontakt och en kontakt UTP Helt Överensstämmer med IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX/IEEE802.3u 100Base-FX,IEEE802.3z 1000Base-FX Standard. Automatisk detektering av halv/full duplex överföring

249.28kr

KELUSHI 10 mw 10 km penna Optisk Fiber Laser Kabel Fel Locator fiber tester,fiber optic test och mätning fiber Tester Verktyg
KELUSHI 10 mw 10 km penna Optisk Fiber Laser Kabel Fel Locator fiber tester,fiber optic test och mätning fiber Tester Verktyg
Program v Underhåll inom telekom, CATV v Test Lab av optiska fibrer v Fiber routing och kontinuitet kontroll i optiska nät v Andra fiberoptiska mätningar Har v 2,5 mm universal kontakt,för 1,25 mm kontakter, FC(hane)-LC(Kvinnliga) adapter också kan fås på begäran v Fungerar antingen KONTINUERLIG eller

140.45kr

15st/mycket grossist pris 10mW metall Visuella Fel Locator Fiberoptisk Kabel Testare 10-12KM Testa Laser Product
15st/mycket grossist pris 10mW metall Visuella Fel Locator Fiberoptisk Kabel Testare 10-12KM Testa Laser Product
Översikt: AUA-10 pen red light emitting enheten med hjälp 650 nm semiconductor laser för att avge rött ljus, stabil och optiska gränssnittet är anslutet till themultimode och single-mode optisk fiber, optisk fiber upptäcka fel funktion.Optical engineering construction, nätverksunderhåll, fiber optisk

1 409.80kr

Optisk Fiber Media Converter 1000Mbps Gigabit HTB-GM-03 20KM Multi-Mode Duplex SC-Port Med RJ45-Port för Extern Strömförsörjning
Optisk Fiber Media Converter 1000Mbps Gigabit HTB-GM-03 20KM Multi-Mode Duplex SC-Port Med RJ45-Port för Extern Strömförsörjning
manualen: 10/100 / 1000M Ethernet Gigabit Multimode Fiber Transceiver ◆ sändning filtrering funktion, adress automatisk inlärning och automatisk uppdatering funktion och lagring och vidarebefordran drift mekanism ◆ Buffert storlek är 256 KB och adress bordets storlek är 4KB ◆

151.05kr