1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter 1000Mbps single-Mode Enda Fiber SC Hamn 20 KM

258.20kr

1 Par HTB-GS-03 A/B Gigabit Fiber Optisk Media Converter

Funktioner:

Ge en SC fiber-kontakt och en kontakt UTP

Helt Överensstämmer med IEEE802.3 10Base-T,IEEE802.3u 100Base-TX/IEEE802.3u 100Base-FX,IEEE802.3z 1000Base-FX Standard.

Automatisk detektering av halv/full duplex överföring läge för Tx port

Auto-negotiation av 10/100/1000Mbps rate och Auto-MDI/MDIX för Tx port

Ge byta konfiguration av halv/full duplex överföring läge för Fx-porten

Utöka fiber avstånd upp till 20km för single-mode fiber

6 LED-display för Effekt, FDX/Col, FX (Link/Act), TX (Link/Act), FX 1000, TX 100

Lätt-att-view LED-indikatorer ger status att enkelt övervaka nätverksaktiviteten

Specifikationer:

Standard

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet -

IEEE802.3u 100BASE-TX/FX Fast-Ethernet IEEE802.3z/ab 1000BASE-FX/TX-100 M-Ethernet IEEE802.3x

RJ-45 Port

Auto-MDI/MDIX

Fiber-Port

Fibrer Typ

Våglängd

Skicka Effekt

SC

1310/1550nm

20dBm(min.) 0dBm(max.)

Frekvens, Offset

±125,000 bps (eller ± 100ppm)

MTU

Mer än 9036 byte

Mått(Bxdxh)

94x71x27mm (Extern effekt)

Spänning

DC5V1A( Extern effekt : AC100V-AC240V/50-60HZ )

OperationTemperature

0°C~70°C

Lagra Temperatur

-40°C~85°C

Luftfuktighet

5%~95% icke-kondenserande

Vikt

0,3 kg/Styck (Extern Effekt)

Paketet innehåller:

1 Par Ethernet-Omvandlare (HTB-GS-03 A/B)

2* Nätadapter ( EU-Adaptrar som finns tillgängliga. )

Taggar: media converter, fiber optic media converter, optisk media converter, Billiga media converter, Högkvalitativa fiberoptiska media converter, Kina optiska media converter Leverantörer.

  • Modell Nummer: HTB-GS-03 A/B
  • Varumärke: AUA
  • Paket Vikt: 0.5kg (1.10lb.)
  • Förpackningsstorlek: 25cm x 15cm x 7cm (9.84in x 5.91in x 2.76in)
  • Typ Av Enhet: stycke
Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin
Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin
Fri Frakt Skycom T-108H Fusion Splicer Maskinen Fiber Optic Fusion Splicer Fiber Optic Skarvning Maskin Funktioner: 5 inches hög Upplösning färgglada LCD-displayen, kan bilden vändas enligt position Genomsnittliga skarva tid: 10 sekund i Genomsnitt rör-heat tid: 30 andra Litium batteri: 8AH

11 483.33kr

DHL Fri Frakt ST332B Grundläggande VDSL VDSL2 Tester för xDSL-Line test och Underhåll av Verktyg (ADSL/ADSL2/ADSL2+/VDSL2 /READSL)
DHL Fri Frakt ST332B Grundläggande VDSL VDSL2 Tester för xDSL-Line test och Underhåll av Verktyg (ADSL/ADSL2/ADSL2+/VDSL2 /READSL)
DHL Fri Frakt ST332B Grundläggande VDSL VDSL2 Tester för xDSL-Line test och Underhåll av Verktyg (ADSL/ADSL2/ADSL2+/VDSL2 /READSL) Beskrivning: Den VDSL testare är multi-funktionell hand-held VDSL2 test instrument med liten storlek, särskilt utformade för xDSL-line test (xDSL är: ADSL, ADSL2,

2 985.66kr

JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator
JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator
JW3306D Fiber Optic Identifierare Live Fiber Optisk Identifierare med Inbyggd 10mw Visuella Fel Locator Beskrivning: JW3306D Optisk Fiber Identifier är ett viktigt verktyg för optisk underhåll, som används för icke-förstörande fiber identifiering arbete, kan upptäcka på vilken plats som helst jag både

1 392.22kr

Ursprungliga FSM-60 Fusion Splicer Batteriet Kabel nätkabel Laddarens Sladd DCC-14 BTR-08 Batteri Laddare Kabel
Ursprungliga FSM-60 Fusion Splicer Batteriet Kabel nätkabel Laddarens Sladd DCC-14 BTR-08 Batteri Laddare Kabel
FSM - 60 18 ÅR Fusion Skarvning Maskinen Batteri nätkabel DCC-14 Laddarens Sladd Produkt Beskrivning DCC-14 BTR-08 batteriladdning kabel-DCC-14 Batteriet kabel Till BTR-08 batteri, via DCC-14 till BTR-08 batteriet anslutet till ADC-13 AC-DC-adapter. Tillverkad i Japan, Original

379.74kr

5st FC/UPC-FC/UPC-G657A2-Transparent Kabel(TAC)-15 m-0,9 mm-Osynliga Optisk Fiber Patchcord/Bygel
5st FC/UPC-FC/UPC-G657A2-Transparent Kabel(TAC)-15 m-0,9 mm-Osynliga Optisk Fiber Patchcord/Bygel
1 Beskrivning Ansökan om öppen fiber kabel-connector system används främst vid installation av familjen, kan förenkla byggandet villkor, och påverkar inte den effekt inredning. 2 Har Low insertion loss och tillbaka reflektion förlust Bra utbytbarheten Bra Hållbarhet Stabilitet

335.67kr

SCAPC MINI-PLC 1X8 Single-mode Fiber Optisk splitter FTTH PLC stålrör typ SCAPC 1x8 PLC optisk splitter fiber
SCAPC MINI-PLC 1X8 Single-mode Fiber Optisk splitter FTTH PLC stålrör typ SCAPC 1x8 PLC optisk splitter fiber
SCAPC MINI-PLC 1X8 Single-mode Fiber Optisk splitter FTTH PLC stålrör typ SCAPC 1x8 PLC optisk splitter fiber Fri frakt Jag kan försäkra dig om att kvaliteten på våra produkter för att säkerställa att vi ger dig den bästa tjänsten för att säkerställa den snabbaste leverans och mest säkra

173.31kr

Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns
Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns
Fri Frakt 5 st./mycket Runda till Square LC-FC Optisk Fiber Adapter LC kvinna till FC kvinnliga Simplex Fiber Fläns Antal: 5 st/mycket Typ: LC kvinna till FC kvinnliga Runda till Square Optisk Fiber Adapter Produkt Beskrivning: Optisk fiber adapter (fläns) är en fiberoptiska

609.41kr

1 Par KVM HD-video Optisk Multiplexer Fiber Optic Extender VGA - / USB - / Tangentbord / Mus / Ljud-Enkel-Fiber 20 KM SC
1 Par KVM HD-video Optisk Multiplexer Fiber Optic Extender VGA - / USB - / Tangentbord / Mus / Ljud-Enkel-Fiber 20 KM SC
Produkten består av en sändare och mottagare, Den mottagande datorn via en enda fiber ljud, VGA-gränssnitt, utvidgas till att den distala änden, användaren kan lyssna på den mottagande datorn i realtid bild och ljud på den distala änden. Denna produkt stöder VGA hd-ljud och video i realtid

865.67kr

GRANDWAY F2H 1310/1550nm 26/24 dB Inbyggd Visuell Fel Locator (VFL) & Power meter (PM) SM Optisk Fiber OTDR-Testare
GRANDWAY F2H 1310/1550nm 26/24 dB Inbyggd Visuell Fel Locator (VFL) & Power meter (PM) SM Optisk Fiber OTDR-Testare
I Lager Nu. Fartyget Omedelbart Ut via Kommersiella Kurir FedEx, i stället för ekonomiska och långsam kuriren. Model #: FHO5000-D26 | Testa Våglängd: 1310/ 1550nm Dynamic Range: 26/ 24dB | Testa Räckvidd: upp till 130km Den OTDR 1) Med Pekskärm 2) Med Visuell Fel

9 451.66kr